Informatika |
4.a 2021. Március 8. Hétfő 5. óra 4.b 2021. Március 10. Szerda 2. óra |
Márciusban nem írunk dolgozatot, de amit feladok meg kell tanulni, mert áprilisban jegyet fogtok kapni rá. A következő parancsokat jegyezd meg mert benne lesznek a dolgozatban (csak megtanulnod kell, ha újra iskolában leszünk, akkor gépen is begyakoroljuk!): Előre-a teknőc a munkaterületen előre mozog a középpontból. (rövid változata: e) Hátra-a teknőc a munkaterületen hátra mozog a középpontból. (rövid változata: h) Jobbra- A teknőc jobbra fordul a középponttól. (rövid változata: j) Balra- A teknőc balra fordul a középponttól. (rövid változata: b) Haza- a teknőc a kiinduló ponthoz érkezik. Tollat fel- A teknőc nem húz tovább vonalat. (rövid változata: tf) Tollat le- A teknőc vonalat húz tovább (csak a tf után lehet használni)(rövid változata: tl) A végére pedig egy kis játék. Nemcsak órán, hanem Online oktatás keretében is játszhatunk a Kahoot! alkalmazással. Arra kérek mindenkit, hogy a teljes rendes nevét írja ki felhasználó névnek, hiszen csak akkor van értelme a játéknak. Ha nem így történik, azt a játékost kénytelen leszek törölni. Amikor befejezitek a játékot, alul lesz egy link, amelyet, ha kimásoltok és elmentitek, akkor a határidő letelte után (illetve közben is a zöld gombra kattintva) megnézhetitek az összes játékos eredményét. Kattints a képre!
|
4.b 2021. Március 17. Szerda 2. óra |
Olvasd el a következő szöveget! Egy programmal ismertet meg, amelyet használni fogunk. A bemutató nem más, mint diakockák sorozata, melyeket egymás után levetíthetünk. A dián helyezhetünk el képeket, szöveget, animációt, grafikonokat, táblázatot, mozgófilmet, hangot. A bemutatót lejátszhatjuk automatikusan, de vetíthetjük élőszó mellett is. Bemutatók segítségével színesíthetjük, segíthetjük előadásunkat. A PowerPoint bemutató készítő programmal olyan segédeszköz áll rendelkezésünkre, mellyel a diákon egyszerűen helyezhetünk el különféle szöveget, multimédiás elemeket, látványos effektusokat készíthetünk, szükség esetén gyorsan átalakíthatjuk a bemutató szerkezetét, stílusát.
|
4.a 2021. Március 22. Hétfő 5. óra |
Tanuld meg a következő mondatokat, melyek a bemutató készítéssel kapcsolatosak! Ha újra iskolába fogunk járni, akkor dolgozunk majd egy Prezentáció készítő programmal, melynek neve: PowerPoint. A program Diákkal dolgozik, melyekre szöveget, képet tehetünk, vagy akár egy mesét is levetíthetünk több diát is felhasználva. Többféle háttért is tudok a diáknak készíteni. A szöveget és a diákat mozgatni is tudom, úgynevezett áttűnést alkalmazva. Az F5 funkcióbillentyűvel a Prezentáció készítő programban Diavetítést tudok indítani.
|
4.a 2021. Március 29. Hétfő 5. óra 4.b 2021. Április 7. Szerda 2. óra |
Nézd meg A brémai muzsikusok című mesét!
|
4.a 2021. Április 12. Hétfő 5. óra |
Ismételjük át az eddig tanultakat, amelyek a dolgozatban lesznek! A bemutató nem más, mint diakockák sorozata, melyeket egymás után levetíthetünk. A dián helyezhetünk el képeket, szöveget, animációt, grafikonokat, táblázatot, mozgófilmet, hangot. A bemutatót lejátszhatjuk automatikusan, de vetíthetjük élőszó mellett is. Bemutatók segítségével színesíthetjük, segíthetjük előadásunkat. A PowerPoint bemutató készítő programmal olyan segédeszköz áll rendelkezésünkre, mellyel a diákon egyszerűen helyezhetünk el különféle szöveget, multimédiás elemeket, látványos effektusokat készíthetünk, szükség esetén gyorsan átalakíthatjuk a bemutató szerkezetét, stílusát. A Prezentáció készítő program, melynek neve: PowerPoint Diákkal dolgozik, melyekre szöveget, képet tehetünk, vagy akár egy mesét is levetíthetünk több diát is felhasználva. Többféle háttért is tudok a diáknak készíteni. A szöveget és a diákat mozgatni is tudom, úgynevezett áttűnést alkalmazva. Az F5 funkcióbillentyűvel a Prezentáció készítő programban Diavetítést tudok indítani.
|